Vypnutí systému Nagios

5.35 beta1

UPOZORNĚNÍ
Ve verzi 5.35 beta1 dojde ke kompletnímu odstranění, již dlouho neudržovaného systému Nagios, který dříve v systému ISPadmin sloužil jako primární nástroj  k monitorování síťových prvků.

Hlavním důvodem pro odstranění jsou různé závislosti na pozadí, které toto zastaralé řešení již bohužel systém ISPadmin nepodporuje.

DOPORUČUJEME
Postupně přejít na náš vlastní monitorovací systém NetMonitor (pokud jste tak ještě neučinili).

Vážení klienti,

rádi bychom vás informovali o záměru, kompletně odstranit ze systému ISPadmin zastaralou verzi monitorovacího systému Nagios.

K odstranění dojde ve verzi 5.35 beta1.

Již nějakou dobu jsme informací na stránce pro systém Nagios informovali, že tento systém nebude v systému ISPadmin dále udržován ani podporován. Zároveň jsme doporučovali, přejít na náš vlastní monitorovací systém NetMonitor. Tj. postupně vytvářet POPy a propoje (strukturu sítě), aby mohl být celý systém, pro notifikování jednotlivých síťových prvků, funkční a nezávislý na původním řešení.

Rádi bychom touto informací předešli případným problémům při přechodu na nové řešení a znovu doporučujeme všechna zařízení zaevidovat a upravit v systému ISPadmin do podoby, se kterou umí systém NetMonitor pracovat.

Děkujeme za pochopení.

V případě problémů, při definování struktury v systému ISPadmin, se na nás neváhejte obrátit na emailu support@ispadmin.eu nebo na tel. čísle 00420 588 887 777

Váš ISPadmin tým

NetMonitor a příklad zobrazení logického zapojení sítě